Haber
20 Ekim 2017 - Cuma 16:31 Bu haber 6365 kez okundu
 
Lorenzo eski grenaja dönmek istiyor
Moto-GP Haberi
Lorenzo eski grenaja dönmek istiyor

Üç kez MotoGP şampiyonu Jorge Lorenzo kötü geçen cuma antrenmanlarının ardından eski Ducati grenajına dönmek istediğini söyledi.

Lorenzo ilk antrenman seansını 8. sırada tamamlarken, 2. antrenman seansında yalnızca 11. olabildi. Şampiyonluk için yarışan takım arkadaşı Andrea Dovizioso ise günün en hızlı 4. ismi oldu.

Brno'daki yaz arasından sonra Ducati'nin yeni aero grenajını kullanan İspanyol sürücü, motoskletin hem ön hem de arka kısmında sorunlar yaşadığını söyledi.

Sonuç olarak Lorenzo, hava şartları da uygun olursa cumartesi günü Ducati'nin eski grenajını test etmek istiyor.

Lorenzo, "Zamanımız olursa ve yarınki pist şartları kuru olursa, normal grenajı deneyeceğiz. İki temel sorunum var. Arka taraftaki yol tutuşu ve ön taraftaki temas."

"Tüm virajlarda ön taraftaki teması kaybediyorum. Bu yüzden daha çok yol tutuşuna ihtiyacım oluyor. Bu şartlarda dengeyi bulmak çok zor."

"Daha fazla stabilite yaratmak için motosikleti yere daha yakın tutmaya çalıştık ancak bunun sonucunda virajları dönemez oldum. Yarın bunu düzeltmenin bir yolunu bulmak oldukça zor olacak."

"Bazı fikirlerimiz var. İlaveten yeni grenajın olumlu mu olumsuz mu olacağını bilmiyoruz." dedi.

Lorenzo, Avustralya'da hızlanmanın önemli bir unsur olmadığı için Dovizioso'nun tercih ettiği eski grenajın daha iyi olabileceğini belirtti.

"Yeni grenaj benim inandığım düzeyde sorunları çözmedi. Bu yüzden 5-6 pistte olmadığı kadar çok zorlanıyoruz."

"Özellikle benim paketimde durum bu şekilde. Belki Dovizioso daha iyi hissediyordur. Ancak bugün hızlı olamadım. Eski grenajı denemem mümkün olursa, belki bunu yapacağım."

"Burada hızlanmayı çok kullanmıyoruz. Bu yüzden ön kaldırma çok sorun olmuyor. Yeni grenajdaki asıl sorun rüzgar."

"Motosiklet pistin bazı bölümlerinde tahmin edilemez oluyor. Bu durum olumlu da olumsuz da olabilir. Bunu yarın göreceğiz."

Kaynak: (Motorsport) - Motorsport Editör: A2teker
Etiketler: Lorenzo, eski, grenaja, dönmek, istiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı