Haber
24 Ekim 2019 - Perşembe 11:48 Bu haber 5396 kez okundu
 
Geleceğin Sürücüleri
Çocuk yolcular için asgari bir yaş yoktur. Çocuklarımız motosikletin tehlikelerini ve güvenli bir şekilde sürmenin önemini anlayacak yaşa geldikten sonra ise motosiklet kullanmaya hazırlardır.
Moto-Haber Haberi
Geleceğin Sürücüleri

4-6 yaş aralığında zeka, denge, ritim, algı hızı, hareketlilik gibi özellikler çocuklarımızda iyice şekillenmeye başlar. Bu yaşlardan itibaren çocuğumuza rahatlıkla eğitim verebiliriz. Her konuda bilgilenmeye başlamış, sokakta veya telefonda oyun oynayabilen, hatta takım tutup tartışmalara bile dahil olabilen çocuklarımız için motosiklet çok güzel bir aktivitedir. Motosiklet kullanımı çocuklarımızın daha küçük yaşta trafik bilincinin gelişmesine ve psikomotor gelişimlerine de katkı sağlar.

 

 

Uygun hacimli bir motosiklet, sürüş için güvenlikli bir alan ve bilinçli ebeveyn eğitimi ile çocuklarımız rahatlıkla motosiklet sürmeye başlayabilir. Motosiklet, araba kullanımına göre daha fazla çeviklik, koordinasyon ve uyanıklılık gerektirir. Çocuğumuzun başına gelebilecek tehlikelerden ve çarpışmalardan korumak için eğitim alanı ve ekipmanlar çok önemlidir.

Bu eğitimde çocukların da yetişkinler gibi uygun ekipmanlara ihtiyaçları vardır. Kask, göz koruması, pantolon ve dayanıklı malzemeden yapılmış bir ceket ile birlikte eldiven, bot veya ayak bileğini kaplayan dayanıklı bir ayakkabı gereklidir. Çocuğunuza izin vermeden önce motosiklet sürecek kadar sorumlu olup olmadığını da mutlaka ciddiye alınması gerekiyor. Çocuklarınızın motosiklet ile güzel ve eğlenceli zamanlar geçirmesi dileğiyle.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Geleceğin, Sürücüleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı