Haber
12 Ocak 2018 - Cuma 13:47 Bu haber 3221 kez okundu
 
Dönüşebilen Robotik Araç; Honda 3E-D18
Honda, CES 2018 kapsamında dört farklı şekilde kullanılabilen, dolayısıyla ‘dönüşebilen’ robotik aracı Honda 3E-D18’i lanse etti.
Yeni Modeller Haberi
Dönüşebilen Robotik Araç; Honda 3E-D18

Honda, robotiklerin ve insanların birbirlerinin güçlü yanlarını kullanırken birlikte çalışabileceği konseptini temsil etme fikrini, geniş bir çalışma yelpazesinde insanları desteklemek için kullanan özerk bir off-road araç Honda 3E-D18 aracılığıyla gösterdi.

 

Honda 3E-D18, oldukça fütüristik bir fikirden yola çıkan araç, bir arazi aracı, bebek arabası, scooter veya bagaj aracı şeklinde kullanım senaryoları/yapısı sunuyor.

CES 2018’in en inovatif yeniliklerinden biri olmaya aday olan 3E-D18, şimdilik bir prototip. Yani seri üretimine geçilip geçilmeyeceği net değil, ancak son derece vizyoner bir adım olduğuna şüphe yok.

Her yıl teknoloji fuarı CES’te çarpıcı ürün ve projelerini duyuran Honda’nın robotik aracı, aynı zamanda yapay zeka desteğine de sahip. Bu sayede örneğin yolun durumunu analiz ederek en güvenli şekilde, otonom teknoloji ile yani kendi kendine gidebiliyor.

Güvenilir mi?

Bir off-road aracında otonom sürüş deneyiminin oldukça ilginç olduğuna şüphe yok. Bir miktar da ürpertici, çeşitli kaza riskleriyle dolu parkurlarda makine öğrenmesiyle ilerleyen bir aracın kullanımı bir hayli zorlayıcı olabilir. Ancak Honda’nın zoru sevdiği biliniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dönüşebilen, Robotik, Araç;, Honda, 3E-D18,
Yorumlar
Haber Yazılımı