CF MOTO
Ali Ekber Ekici
Köşe Yazarı
Ali Ekber Ekici
 

Bahtı kara motosiklet sektörüne corona virüs fırsatı

Bu konuda haklılar mı? Tabii ki haksızlar ama onlara sorarsanız durum hiç de öyle değil. Çeşitli ortamlarda bu olumsuz düşüncelere sahip olan gerek siyasi gerekse üst düzey bürokratlarla  sohbet etme fırsatım oldu maalesef ki bizim apachi diye nitelendirdiğimiz tarzda motosiklet kullananları örnek göstererek bütün camiayı aynı kefeye koyuyorlar. Aralarında yok mu? En azından ılımlı bakan var ama sessiz kalmayı tercih ediyorlar. Bu düşünce ve bakış acısını yıkmamız lazım ki sektör gelişsin.  Motosiklete ve kullanıcılarına öcü gözü ile bakılmasın. Sektördeki firmalara bu konuda  çok sorumluluk düşüyor. Bu firmaların bunu en yukarıdaki bürokratlara iyi anlatmaları ve toplumun bakış açısını olumlu yönde etkileyecek çalışma yapmaları gerekmekte. Topluma örnek olacak kişilerle ve üst düzey bürokratlarla irtibata geçip motosikletle tanışmalarını sağlamalılar. Aslına bakarsanız fırsat kapıda. Kaçırmamak lazım corona viris etkisi ile bireysel ulaşımın öne çıktığı araba ehliyeti ile 50 cc ye kadar olan motosikletlerin kullanıma başlandığı şu günler bu iş için iyi bir fırsat.  Motosiklet sektöründeki firmalar bu konuyu değerlendirip bir araya gelmeli ve bu olumsuz bakış açısını yıkacak çalışmalar yapmalı. Böylelikle insanları motosiklete binmeye özendirerek motosiklet kullanmanın bir ayrıcalık olduğunu hissetmelerini sağlamak lazım. Böylelikle 200 bin bandına sıkışmış satış adetleri büyür ve tüm bu firmalar bu büyümeden payını alır.  ‘’Bundan bize ne? Bu sayede firmalar daha çok kazanacak hepsi bu...’’ demeyin. Aslında hepimiz için olumlu olacak.  İnsanların bakış açısı olumlu yönde değişince ve trafikteki motosiklet sayısı arttıkça motosikletliye olan bakış açısı da olumlu yönde olacaktır. Tabi bizlere düşen görevler de var. Motosikletlerimizi daha bilinci kullanıp örnek olmamız lazım. Aslına bakarsanız biz motosiklet kullanıcıları bu konuda çok yol aldık. Bizim kadar sektördeki firmalar da kendi üstüne düşen sorumlulukları yerine getirse kazandıkları paranın bir kısmını sektörün gelişmesi ve toplumun bilinçlenmesine aktarsalar aslında yine en çok kazanan onlar olacak. Umarım bunun farkında olurlar ve bu tarihi fırsatı iyi değerlendirirler. 
Ekleme Tarihi: 23 Şubat 2021 - Salı

Bahtı kara motosiklet sektörüne corona virüs fırsatı

Bu konuda haklılar mı? Tabii ki haksızlar ama onlara sorarsanız durum hiç de öyle değil. Çeşitli ortamlarda bu olumsuz düşüncelere sahip olan gerek siyasi gerekse üst düzey bürokratlarla  sohbet etme fırsatım oldu maalesef ki bizim apachi diye nitelendirdiğimiz tarzda motosiklet kullananları örnek göstererek bütün camiayı aynı kefeye koyuyorlar. Aralarında yok mu? En azından ılımlı bakan var ama sessiz kalmayı tercih ediyorlar. Bu düşünce ve bakış acısını yıkmamız lazım ki sektör gelişsin.  Motosiklete ve kullanıcılarına öcü gözü ile bakılmasın. Sektördeki firmalara bu konuda  çok sorumluluk düşüyor. Bu firmaların bunu en yukarıdaki bürokratlara iyi anlatmaları ve toplumun bakış açısını olumlu yönde etkileyecek çalışma yapmaları gerekmekte. Topluma örnek olacak kişilerle ve üst düzey bürokratlarla irtibata geçip motosikletle tanışmalarını sağlamalılar. Aslına bakarsanız fırsat kapıda. Kaçırmamak lazım corona viris etkisi ile bireysel ulaşımın öne çıktığı araba ehliyeti ile 50 cc ye kadar olan motosikletlerin kullanıma başlandığı şu günler bu iş için iyi bir fırsat. 

Motosiklet sektöründeki firmalar bu konuyu değerlendirip bir araya gelmeli ve bu olumsuz bakış açısını yıkacak çalışmalar yapmalı. Böylelikle insanları motosiklete binmeye özendirerek motosiklet kullanmanın bir ayrıcalık olduğunu hissetmelerini sağlamak lazım. Böylelikle 200 bin bandına sıkışmış satış adetleri büyür ve tüm bu firmalar bu büyümeden payını alır. 

‘’Bundan bize ne? Bu sayede firmalar daha çok kazanacak hepsi bu...’’ demeyin. Aslında hepimiz için olumlu olacak. 

İnsanların bakış açısı olumlu yönde değişince ve trafikteki motosiklet sayısı arttıkça motosikletliye olan bakış açısı da olumlu yönde olacaktır. Tabi bizlere düşen görevler de var. Motosikletlerimizi daha bilinci kullanıp örnek olmamız lazım. Aslına bakarsanız biz motosiklet kullanıcıları bu konuda çok yol aldık. Bizim kadar sektördeki firmalar da kendi üstüne düşen sorumlulukları yerine getirse kazandıkları paranın bir kısmını sektörün gelişmesi ve toplumun bilinçlenmesine aktarsalar aslında yine en çok kazanan onlar olacak. Umarım bunun farkında olurlar ve bu tarihi fırsatı iyi değerlendirirler. 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve a2teker.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.