Haber
11 Kasım 2014 - Salı 16:02 Bu haber 4125 kez okundu
 
INVESTCORP DAINESE’İ SATIN ALDI
Özel sermayeli Investcorp, motor sporları koruyucu giysiler uzmanı Dainese`i satın aldığını açıkladı.
Moto-Haber Haberi
INVESTCORP DAINESE’İ SATIN ALDI

Bahreyn merkezli yatırımcı Investcorp, 163.000.000 $'a İtalyan Dainese’in %80'nini satın aldı. Şirket hisselerinin %20’si ise Lino Dainese’de kaldı.

Dainese Kurucusu, Lino Dainese bir azınlık hissesini tutmak ve mevcut yönetim ekibi yaptığınız gibi, şirket ile çalışmaya devam edecektir. Dainese motosikletçiler için, yanı sıra kış sporları ve binicilik için koruyucu giysiler ve kask yapar. Şirket 1972 yılında başlatılan ve Dainese Teknoloji Merkezi (D-TEC), koruyucu teknolojisinin çalışma ve

1972 yılında Lino Dainese tarafından kurulan Dainese'in kurucusu  anlaşmayla ilgili: “Bizim için doğru çalışma ortağını bulmak çok önemliydi. Bu anlaşma ile Investcorp’un uluslararası deneyimi ve yatırımcı ağı markanın uluslararası gücünü kuvvetlendirecektir. Böylece ben de gerçek hedefim olan teknolojik araştırma ve geliştirme işine kendimi verebileceğim. Özellikle D-air teknolojisine.” açıklamasını yaptı.

 

Dainese, hali hazırda MotoGP’de kullanılan hava yastıklı koruma kıyafetlerini hızlıca MotoGP dışında pazarlara çıkarma, başta tüm diğer yarışçılar ve motosiklet kullanıcıları olmak üzere diğer spor branşları için de ürün geliştirme hedefinde. Şirketin hedefleri arasında başta Kuzey Amerika olmak üzere İtalya dışında gelişen pazarlarda büyümek var.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özel, sermayeli, Investcorp, motor, sporları, koruyucu, giysiler, uzmanı, Daines
Yorumlar
Haber Yazılımı