Haber
29 Eylül 2017 - Cuma 10:03 Bu haber 2898 kez okundu
 
Dall'Igna: Ducati Aragon'da şampiyonayı kaybetmedi.
Moto-GP Haberi
Dall'Igna: Ducati Aragon'da şampiyonayı kaybetmedi.

Ducati teknik patronu Gigi Dall'Igna, İtalyan üreticinin, MotoGP unvan mücadelesini Aragon'da Honda ve Marc Marquez'e kaybetmediğinde ısrarcı.

Dovizioso'nun şampiyonada 16 puan geride olmanın kötü bir durum olmadığına dair bir açıklama yapmasıyla birlikte, takımın teknik patronu Dall'Igna da, verdiği bir demeçte İtalyan sürücüyle ayni fikri paylaşarak Dovizioso'nun motivasyonunu kaybetmediğini söyledi.

Dall'Igna: "Pazar günü şampiyonayı kaybetmedik. Şampiyonanın sonuna kadar söz hakkımız olduğundan hâlâ eminim."

"Aragon'un hem Andrea için hem de motosikletimiz için zorlayıcı olacağını biliyorduk. Ayrıca cuma günü zaman kaybetmiş olmamız, belki de diğer sürücülerin zaman kaybetmesine kıyasla bizim için daha önemliydi."

"Yarıştan sonra biraz sohbet ettik ve Dovizioso'yu her zamankinden daha motive gördüm. Böyle bir rakip ile savaşırken çok fazla endişelenemezsin."

Dall'Igna ayrıca Marquez'in ne kadar zorladığına da değinerek dengelerin gelecek yarışlarda kolayca değişebileceğini ifade etti.

"Marc çok fazla risk alan bir sürücü ve yalnızca sonuç almak istiyor. Böyle biriyle mücadele etmek zor olabilir ki öyle olduğunu görüyoruz."

"Bizden çok daha avantajlı olduğunu düşünmüyorum, bu yüzden risk alıyor. Çok hata yapan bir kişi her zaman sınıra yakın olur."

Kaynak: (Motorsport) - Motorsport Editör: A2teker
Etiketler: Dall'Igna:, Ducati, Aragon'da, şampiyonayı, kaybetmedi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı