Haber
10 Mart 2016 - Perşembe 11:34 Bu haber 2737 kez okundu
 
Pedrosa: Honda sezona yeterince hazır değil
Dani Pedrosa, haftaya koşulacak sezonun ilk yarışı olan Katar GP'sine takımın sorunlarla boğuştuğu kış programının ardından yeterince hazır olmadığını düşünüyor.
Moto-GP Haberi
Pedrosa: Honda sezona yeterince hazır değil

Yamaha pilotu Jorge Lorenzo'nun ilk sırada tamamladığı Losail' deki sezon öncesi testlerinde Honda fabrika takımı pilotları Marc Marquez ve Dani Pedrosa sırasıyla 4 ve 14. sıraları almışlardı.

Marquez'in tünelin ucundaki ışığı gördüklerine dair iyimser açıklamalarına rağmen Pedrosa testlerin son gününde gösterdikleri performanstan sonra güvenini kaybetmiş görünüyor. Pedrosa yaptığı açıklamalarda şöyle dedi.

"Bugün yeterince gelişme sağlayamadık, kullanılmamış lastiğimiz kalmadığı için yeterince test yapamadık ve programımızı beklenenden erken bitirmek zorunda kaldık."

"Motoru yeterince geliştiremedik ve gözlemleyemediğimiz birkaç ufak detay var.Yarışa kadar bazı değişiklikler deneyeceğiz ve bunların yarışta neler getireceğini hep beraber göreceğiz."

"Şu anda zor bir durumdayız. Yarışa çok iyi hazırlandığımız söylenemez fakat yarışta elimizden gelenin en iyisini yapacağız."

Tüm pistlerde savaşacağız

Pedrosa perşembe günü iyi bir hıza sahipti. İlk sıradaki Vinales'in 0.4 saniye gerisinde 7. sıradaydı.Fakat hala Pedrosa her zaman savaşmak zorunda olduklarını düşünüyor.

"Perşembe günü iyi başlamadık. Lastiklerin birinde problem vardı.Bu yüzden lastiği değiştirmek zorundaydım sonra ritmimi kaybettim ve tekrar ritmimi yakalamam zamanımı aldı."

"Fakat değiştirdiğim lastiklerle, yarışın yarıdan fazlasına tekabül edecek bir mesafe kat ettim ve bu iyi bir tecrübe oldu."

"Motordan aldığım his, istediğimiz bir his değil ancak tüm pistlerde rekabetçi olmalıyız. Pozitif kalıp, adım adım ilerlemeye devam etmeliyiz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pedrosa:, Honda, sezona, yeterince, hazır, değil,
Yorumlar
Haber Yazılımı