Haber
27 Ekim 2016 - Perşembe 12:51 Bu haber 3448 kez okundu
 
Motosiklette ÖTV Oranları Düşerse
Bajaj Auto Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Ekrem Ata, son 10 yılda Türkiye nüfusunun yüzde 11 artmasına karşın motorlu araçlar sayısındaki artışın yüzde 65’leri bulduğunu belirtti.
Moto-Haber Haberi
Motosiklette ÖTV Oranları Düşerse

Ekrem Ata, motosiklek satışlarındaki artışın otomobil kadar olmadığına dikkat çekerek “Yalnızca motosiklet olarak baktığımızda ise son 10 yılda yüzde 62’ye yakın bir artış söz konusu. Bu rakamlar Türkiye’de satın alma paritesinde büyük gelişmeler olduğunu gösteriyor. Artan enerji fiyatlarına ve trafik zorluğuna rağmen motosiklet sayısındaki artış otomobilin gerisinde kalmıştır. Motosiklet üzerindeki halkımızın olumsuz algısı halen devam ediyor” dedi. 

Yakıtta 1/2, park sorununa ise 1/5 çözüm getiriyor

Ekrem Ata, motosikletin son derece ekonomik ve pratik bir ulaşım aracı olduğunu da kaydederek şunları söyledi: “Motosiklet sektörünün önündeki diğer önemli bir engel artan maliyetlerdir. Trafik sigortası, ehliyet ve ruhsat plaka bedeli orta segmentte bir motosikletin yüzde 50’si kadar ilave maliyet oluşturuyor. Ekipmanlar ve mutlaka alınması gereken güvenli sürüş eğitimi de ilave edildiği motosikletin bedeli kadar ilave maliyet ödenmiş oluyor. Trafikte kapladığı alan bakımından 1/5, yakıt sarfiyatı bakımından 1/2, 1/3 tasarruf sağlayan motosikletin ilave maliyetlerinin tekrar gözden geçirilmesinde, teşvik kapsamına alınmasında ve ÖTV oranlarının yeniden düzenlenmesinde büyük yarar görüyoruz.” 

Kaynak: otoaktuel.net

Kaynak: Editör:
Etiketler: Motosiklette, ÖTV, Oranları, Düşerse,
Yorumlar
Haber Yazılımı