Haber
20 Ağustos 2014 - Çarşamba 09:31 Bu haber 2710 kez okundu
 
Marc Màrquez ALS için başından aşağı buzlu su döktü
Yeni trend: ALS için başından aşağı bir kova buzlu su dök! Türkiye ve tüm dünyada ALS hastalığına dikkat çekmek ve bütçe oluşturmak için yeni bir akım başlattı.Buna göre "bir kova buz" teklifi alan kişi, 24 saat içinde başından aşağı bir kova buz döküyor.
Moto-Haber Haberi
Marc Màrquez ALS için başından aşağı buzlu su döktü

Amerikalılar, "motor nöron" hastalığı olarak bilinen ALS için ilginç bir sosyal medya kampanyası başlattı. "Bir kova buz" adlı akıma göre, meydan okuma davetini alan kişinin 24 saat içinde başından aşağı bir kova buzlu su dökmesi gerekiyor. Dökerse, 3 kişiye daha teklif gönderiyor. Eğer dökmezse, ALS için 100 dolar bağış yapması gerekiyor. Bu akım sayesinde birkaç gün içinde ALS için 9 buçuk milyon dolar bağış toplandı.

1993 doğumlu Motogp Dünya Şampiyonu Marc Màrquez de dün ALS için başından aşağı bir kova buzlu su döktü. Videosunu da  facebook hayran sayfasında paylaştı.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, Microsoft kurucusu Bill Gates, futbolcu Cristiano Ronaldo, talk show yapımcısı Jimmy Fallon, şarkıcı Justin Timberlake, Shakira, Justin Bieber, ünlü oyuncular Hilary Duff ve Mickey Rourke da kampanyaya katılan ünlüler arasında.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, trend, ALS, için, başından, aşağı, bir, kova, buzlu, su, dök, Türkiye, tüm
Haber Videosu
Haber Yazılımı