Haber
07 Mayıs 2014 - Çarşamba 11:44 Bu haber 3207 kez okundu
 
Hurda Motosikletler Ekonomiye Kazandırılacak
Sahipleri tarafından unutulan ve 6 ay içerisinde alınmayan, atıl olarak bekletilen binlerce motosiklet ve hurdaya dönmüş araç, Makine Kimya Endüstrisi’nde (MKE) değerlendirilmek üzere toplanıyor.
Moto-Haber Haberi
Hurda Motosikletler Ekonomiye Kazandırılacak

Gaziantep’te trafik kazalarına karışan veya trafik kontrollerinde evrak eksikliği nedeniyle Trafik Denetleme ekipleri tarafından el konulan otomobil ve motosikletlerden 6 ay içerisinde sahipleri tarafından alınmayanlar veya unutulanlar hurda olarak değerlendirilmesi için Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu'na gönderiliyor.

Eksikleri nedeniyle trafikten men edilerek emniyet güçleri tarafından otoparka konulan çok sayıda tescilsiz motosikletin, yetkililer tarafından toplanarak MKE’ye gönderileceği ve geri dönüşümde kullanılacağı öğrenildi. Konu ile ilgili bilgi veren otopark sahibi İbrahim Yıldırım, “Bu motorlar, muayene ve sigortadan dolayı buraya bağlanan araçlar. Bu motorlardan aylık ve senelik günü dolanlar kanun çerçevesinde bunların geri dönüşüm için hurdaya ayrıldıktan sonra Makine Kimya’ya gidiyor. Bu motorlar orada tek tek ayıklanarak geri dönüşüme kazandırılacak” dedi.

Gaziantep’te İncilipınar Mahallesi Sabahat Göğüş Caddesi civarındaki otoparklarda bekletilen binlerce motosiklet MKE’ye gönderilmek üzere yetkililer tarafından vinçle TIR'lara yüklendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sahipleri, tarafından, unutulan, 6, ay, içerisinde, alınmayan, atıl, olarak, bek
Yorumlar
Haber Yazılımı