Haber
12 Ekim 2014 - Pazar 19:50 Bu haber 2656 kez okundu
 
Enduro Heyecanı Tokat'ı Sardı
Türkiye Enduro Şampiyonası 5. Ayak yarışının startı Tokat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle verildi. Yarışın startına Tokatlılar büyük ilgi gösterdi.
Yarışlar Haberi
Enduro Heyecanı Tokat'ı Sardı

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Tokat Belediyesi, Tokat İl Özel İdaresi, Tokat Doğa ve Ekstrem Sporları Kulübü (TODEX) destekleri yarın Topçam Yaylası'nda yapılacak olan Türkiye Enduro Şampiyonası 5. Ayak yarışları başladı. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende konuşma yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yarışın Tokat'ın tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi. Türkiye'nin en güzel pist alanını oluşturduklarını ifade eden Başkan Eroğlu, bu yarışın bir ayağının her yıl Tokat'ta düzenleneceğini kaydetti. Yapılan konuşmasının ardından AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan ile Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu sporcuların kullandığı motosiklete binerek basın mensuplarına poz verdi. 

Magazin startının ardından 70 sporcu Topçam Yaylasındaki parkura geçti. Şampiyonanın ilk günü yapılan ekstrem testte Sinan Memnun 2:18.40 ile en iyi zamanı yaptı. Memnun’u İbrahim Ercansungur ve Necmi Kozlu takip etti. 

Kaynak: (TMF) - Türkiye Motosiklet Federasyonu Editör:
Etiketler: Türkiye, Enduro, Şampiyonası, 5, Ayak, yarışının, startı, Tokat, Cumhuriyet, Mey
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Enduro Heyecanı Tokat'ı Sardı
Enduro Heyecanı Tokat'ı Sardı
Yorumlar
Haber Yazılımı