Haber
16 Ekim 2017 - Pazartesi 10:47 Bu haber 3912 kez okundu
 
Bodrum'da Yerleşim Yerlerine Yaklaşan Yangın, 11 Saat Sonra Kontrol Altında
Yerel Haberler Haberi
Bodrum'da Yerleşim Yerlerine Yaklaşan Yangın, 11 Saat Sonra Kontrol Altında

Bodrum'da akşam saatlerinde makilik alanda başlayıp yerleşim yerlerine 50 metre yaklaşan yangın, havadan ve karadan gerçekleştirilen 11 saatlik çalışmayla kontrol altına alınabildi.

Muğla'nın  Bodrum ilçesinde akşam saatlerinde başlayan yangın, 11 saatlik çalışma sonrasında söndürüldü. 90 hektarlık alanın kül olduğu bölgede soğutma çalışmaları başlarken mahalle sakinleri ise rahat bir nefes aldı.

RÜZGARIN ETKİSİYLE BÜYÜDÜ

Turgutreis mahallesi  Akyarlar mevkisinde akşam saatlerinde başlayan yangında yaklaşık 90 hektarlık makilik ve otluk alanı küle çevirdi. Rüzgarın da etkisi ile bir türlü söndürülemeyen 11 saatlik çalışma sonrasında söndürüldü.

11 SAATLİK ÇALIŞMA

Arazinin engebeli ve dağlık olması nedeniyle alevlere müdahale etmekte güçlük çeken ekipler 11 saatlik çalışma sonrasında yangını kontrol altına aldı.

HAVADAN VE KARADAN MÜDAHALE

 

Dün saat 16: 15 sularında  Akyarlar mahallesinde başlayan yangın, önce İslamhaneleri daha sonrada  Turgutreis mahallesini sardı. Yangının çıktığı bölgeler dağlık ve engebeli olduğu için ilk müdahale yangın söndürme helikopteri ile yapıldı. 2 saatlik havadan müdahalenin sonucunda havanın kararmasıyla birlikte yangına müdahale karadan devam etti.

ALEVLER, SİTEYE 50 METRE YAKLAŞTI

Yangının çıktığı bazı bölgelere de yol olmaması nedeniyle müdahale edilemedi. Hızla büyüyen alevler tatil sitelerinin 50 metre yamacına kadar yanaştı. AKUT ekipleri, tatil sitesinde yaşayan vatandaşları tedbir amaçlı tahliye etti. Tatil sitesinde hazır bekleyen  İtfaiye, Orman ve  Akut ekipleri yangına hızlı bir şekilde müdahale ederek alevlerin evlere sıçramasını engelledi. Büyük bir alana yayılan alevleri söndürmek için seferber olan ekiplere site sakinleri de yardım etti.

CAN VE MAL KAYBI YAŞANMADI

Yerleşim yerlerine yaklaşan alevleri söndüren ekipler 11 saatlik çalışma sonucunda yangını kontrol altına alarak soğutma çalışması başlattı. Saat gece 03: 15'de söndürülen yangından can ve mal kaybı yaşanmadı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bodrum'da, Yerleşim, Yerlerine, Yaklaşan, Yangın,, 11, Saat, Sonra, Kontrol, Altında,
Yorumlar
Haber Yazılımı