Haber
19 Ocak 2018 - Cuma 12:10 Bu haber 4134 kez okundu
 
Bahattin Sofuoğlu’na İki Sponsor Desteği
Bahattin Sofuoğlu, dünya şampiyonluğundaki hedeflerini gerçekleştirmek için 2018 yılında da Kuba ve RKS motor sponsorluğunda yoluna devam etme kararı aldı.
Moto-Haber Haberi
Bahattin Sofuoğlu’na İki Sponsor Desteği

Motosiklet yarışlarında 5 kez dünya şampiyonluğu bulunan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun 14 yaşındaki kuzeni Bahattin Sofuoğlu, dünya şampiyonluğu hedefinde yoluna Kuba ve RKS motor sponsorluğunda devam edecek. Türkiye’de düzenlenen motosiklet yarışlarındaki başarıları ve uluslararası motosiklet turnuvalarında elde ettiği şampiyonluklarla Türk bayrağını dalgalandıran Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun verdiği destek ile tanınan 14 yaşındaki kuzen Bahattin Sofuoğlu, dünya şampiyonluğundaki hedeflerini gerçekleştirmek için 2018 yılında da Kuba ve RKS motor sponsorluğunda yoluna devam etme kararı aldı.

Türkiye’de düzenlenen motosiklet yarışlarındaki başarıları ve uluslararası motosiklet turnuvalarında elde ettiği şampiyonluklarla Türk bayrağını dalgalandıran Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun verdiği destek ile tanınan 14 yaşındaki kuzen Bahattin Sofuoğlu, dünya şampiyonluğundaki hedeflerini gerçekleştirmek için 2018 yılında da Kuba ve RKS motor sponsorluğunda yoluna devam etme kararı aldı. Kuba Motor’dan yapılan açıklamada, “Bahattin Sofuoğlu, genç yaşına rağmen elde ettiği başarılarla Türkiye’de motosiklet sektörünün öncü markalarından Kuba Motor ve RKS Motor’u da ileride başarılı olacağına inandırarak sponsorluk anlaşması almış ve başarılara giden yolda sektörün içinden büyük bir destek almayı başarmıştı. 2018 yılı itibariyle Kuba Motor ve RKS Motor sponsorluğuyla yoluna devam edecek olan Bahattin Sofuoğlu, hedeflerine gün geçtikçe daha çok yaklaşıyor. Ülke olarak kendisinin ülkemizi uluslararası yarışmalarda en iyi şekilde temsil edeceğine inancımız tamdır” denildi.

Henüz çok genç olan Bahattin Sofuoğlu’nun motosiklet tutkusu, babasının 4 yaşında iken kendisine aldığı motosikleti kullanmayı öğrenerek başlamış, 7 yaşında katıldığı yarışmada birinci olarak küçük yaşında ileride büyük işler başaracağının sinyallerini vermişti. Kendi klasmanındaki birçok yarışta birincilikler elde ederek adını duyurmaya başlayan Bahattin Sofuoğlu, 2017 250 CC S3 Türkiye Supermoto Şampiyonası’nda ve 2017 125 CC Türkiye Supersport Şampiyonası’nda birincilikler elde ederek şampiyonlukları tatmıştı. Bahattin Sofuoğlu, bazı yarışmalara ise amcasının oğlu olan ve 5 dünya şampiyonluğu bulunan Kenan Sofuoğlu’nun da desteği ile katılmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bahattin, Sofuoğlu’na, İki, Sponsor, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı