Haber
07 Ağustos 2014 - Perşembe 10:04 Bu haber 6355 kez okundu
 
5. Manavgat Motosiklet Festivali
Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde bu yıl 5'incisi düzenlenen Manavgat Uluslararası Motosiklet Festivali'nde, yaklaşık 1000 motosikletlinin yer aldığı kortej düzenlendi.
Moto-Haber Haberi
5. Manavgat Motosiklet Festivali

Manavgat Belediyesi'nin düzenlediği 5'inci Manavgat Uluslararası Motosiklet Festivali'nde gelenekselleşen motosiklet korteji, Boğaz Otel'den başlayarak şehir merkezinde devam etti. Kortejin başında Manavgat Belediye Başkanı CHP'li Şükrü Sözen, dünyaca ünlü motor yarışçısı Kenan Sofuoğlu ve Macar motosiklet akrobatı Troger Mokus yer aldı. Mokus'un, geçilen güzergahlar boyunca ve tarihi köprü üzerinde motosiklet üzerinde yaptığı akrobasi hareketleri beğenildi.

Manavgat Belediye Başkanı Sözen, Uluslararası Motosiklet Festivali'ne 5 ülkeden yaklaşık 70 kulüpten, 3 bine yakın motosiklet tutkununun katıldığını söyledi. Başkan Sözen, şöyle dedi:

"Motor tutkusunu ön plana çıkarabilmek, dostluğu, barışı Manavgat'ta bir araya getirmek, ağırlamak, güzel dostluklara vesile olmak bizim için son derece güzeldi. Hedefimiz; her geçen yıl daha da iyisini başarmak ve daha yukarılara taşımak. İnşallah kazasız belasız festivalimizi sonlandırırız. Herkesi evlerine sağ salim ulaştırmak en büyük temennimiz."

"MOTOSİKLET SEKTÖRÜ BÜYÜMELİ"

Türkiye'de ilk defa bir motosiklet festivaline katıldığını belirten dünya motosiklet şampiyonu Kenan Sofuoğlu da festivalin motosiklet sporuna ve sektörüne büyük katkı sağladığını dile getirdi. Sofuoğlu, "Bu kadar motosikletçi bu festivalle bir araya geldi. Çok güzel bir ortam olmuş. Beni çok mutlu etti. Motosiklet sektörünün gerçekten büyümesi gerekiyor. Bu festivalin de buna katkı sağladığına inanıyorum. Umarım bu festival önümüzdeki yıllarda devam eder" dedi.

Kortejde motosiklete kasksız binmesiyle ilgili konuşan Sofuoğlu, şöyle devam etti;

"Tabii bu festivalde motosiklete kasksız bindiğimiz için bazı eleştiriler olabilir. Burada yollar trafiğe kapatıldığı ve güvenli olduğu için ve yavaş gittiğimiz için kask takmadık. Sakın vatandaşlarımız motora kasksız bindiğimizi düşünmesin."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Antalyanın, Manavgat, İlçesinde, yıl, 5incisi, düzenlenen, Manavgat, Uluslararas
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
5. Manavgat Motosiklet Festivali
5. Manavgat Motosiklet Festivali
5. Manavgat Motosiklet Festivali
5. Manavgat Motosiklet Festivali
5. Manavgat Motosiklet Festivali
5. Manavgat Motosiklet Festivali
Yorumlar
Haber Yazılımı