Yazı Detayı
21 Ağustos 2017 - Pazartesi 01:21 Bu yazı 1413 kez okundu
 
Ruh Taşıyan Markalar
Mümtaz Pak
mumtaz@a2teker.com
 
 

Çok üzücü bir haberle başladık, motosiklet camiasına büyük emeği geçen Altın Elbiseli Adam Barkın Bayoğlu’nu kaza demeye dilim varmıyor, bir kabus içinde kaybettik.

Altın Elbiseli Adam dediğiniz anda tanımayan kimse yoktur. Hemen aklımıza o tonlaması ve doğallığı gelir. Bir markadır AEA ve öyle ya da böyle iz bırakır hayatınızda. Ne kadar çok motosikletçinin onun videolarıyla başladığını görünce ise şaşırmamak elde değil. A2teker ailesi olarak Allah’tan rahmet diliyoruz yolu ışık olsun. Bir başka marka, ilk 3 yarışta puan alamayıp sonraki tüm yarışları kazanarak genel klasmanda 2.liğe oturan ve yine dünya şampiyonluğunun en büyük adayı Kenan Sofuoğlu. Sadece dünya şampiyonluğuyla mı ?

Hayır...Artık öğrencileriyle de marka. Hem de öyle bir marka ki öğrencileri dünyayı dize getiriyor. Can ve Deniz Öncü redbull rookies cup’ta podyumu kimseye bırakmazken Asya Talent cup’ta da her yarış podyumdalar. İspanya’da ise Asrın Rodi Yamaha Gençler R3 kupasında en hızlılardan üstelik rakiplerine göre 15 kg daha ağır olmasına rağmen. Harun ise sakatlık döneminin ardından SSP300’de zirveyi zorlayacak. İşte Kenan Sofuoğlu dediğiniz zaman bu yarışçı ruhunu görüyorsunuz. Harley Davidson dediğimde hemen kafanızda bazı görüntüler şekillenir.

Başta Steve McQueen olmak üzere. Amerika ,İtalya ve İngiltere birçok markası ile ruhunuza işleyen motosikletler üretirler. Bazen dayanıklılık, sağlamlık, performans ,ekonomi herşey 2.plandadır. Alacağınız zaman motorun ruhunuzun derinliklerine işlemesini beklersiniz. Onu htiğiniz anda artık objektif olamazsınız, okuduğunuz değerleri hep kendi açınızdan değerlendirirsiniz, çünkü ruhunuzun derinliklerinde karar verilmiştir. Hep ruh ikizimizi aramaz mıyız ?

İtalya ve kırmızı dediğimde aklınıza ilk gelen motosiklet nedir ? O sesi duyduğunuzda irkiliyor musunuz, ama egzoz değil gerçek motor sesi. İşte ruhumuza işleyen bir marka daha “Ducati” . Bu sıralar VW grubunun elden çıkarmayı düşündüğü ve Harley’in bile talip olduğu marka. Porsche ve Piech aileleri markanın grupta kalmasından yana olsa da teklifler değerlendiriliyor. Özellikle Benetton firması ön plana çıkıyor. Ama sonuç Ducati’nin çok değerli ve aranan bir marka olduğu ,son yıllarda da inanılmaz bir yükselişte olduğu. Türkiye’de Korlas tarafından ithal edilen Ducati şimdi yarış pistleri ve track-day’lerde de adından söz ettirmeye başladı. Sanırım Ducati ruha işleyen ve ruhunu hiğiniz markalardan birisi. Bugüne kadar kim bir Ducati sürmek veya sahip olmak istememiştir ki? Pink Floyd, Queen,Police,Led Zeppelin,Deep purple……

İşte ruhumuza işlemekle kalmayıp onu beslyen müzisyenler. Top-Gun’da Tom Cruise’u izleyip motora binmek istemeyen olmuşmudur? Deep Purple’da highway star’ı dinleyip gaza gelmeyen var mı ? Ve son markamız motoGp ve SBK’dan. Yarışları seyrediyorsanız aklınıza gelen ilk ortak isim Yiğit TOP değil midir? İşte ruhumuza işleyen iz bırakan bir marka daha. Ruhunuz ve yüreğiniz açık olsun, rahat bırakın sevin sevilin ve korkmayın. Sağlıcakla kalın

 
Etiketler: Ruh, Taşıyan, Markalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı