Yazı Detayı
21 Ağustos 2017 - Pazartesi 01:26 Bu yazı 7462 kez okundu
 
Örgülü Saçlarım ve İki Tekerim
Nesli Avcı
nesli.avci@temagency.com
 
 

Rüzgâr eşliğinde savrulan saçlarım, 360 derece dönen lastiklerim ve ben. Konumuz Kadın ve Motosiklet…

Birçok ortamda duyulan ilk cümle “Tehlikeli değil mi ?“ Motosiklet kullanmak günümüzde yapılan her şey gibi risk faktörü barındırır.

Önemli olan bizlere sunulan ve mevcut olan olanaklardan faydalanıp, oluşacak risk faktörünü en aza indirgemek. Peki, nasıl mı? Eğitim. Yeni başlayan veya tecrübe sahibi motosiklet kullanıcılarının eğitim almasının önemli olduğunu düşünüyorum.

Aktif bir motosiklet kullanıcısı olarak belirtmeliyim ki, karşılaşılan en büyük problem “TRAFİKTE SIKIŞTIRILMAK.” Motosiklet kullanırken sıkıştırılma durumu herkesin başına gelebileceği gibi kadınlarda biraz daha üst seviyededir. Güvenli sürüş eğitim ve konumlama öğretisi ile birlikte bu tür durumlarda sakin ve bilinçli hareket etmenin hayat kurtarabileceğini gördüm.

Boyum kısa motosiklet kullanabiliriyim?

Sorunun cevabı evet. Bulunduğumuz 2017 yılında Motosikletler arasındaki marka farklılığı olduğu gibi Motosiklet türleri ve sele yüksekliği de değişmektedir. İlk yapılması gereken motosiklet türünü seçmek ve sonrasında seçenekler arasında size en uygun sele yüksekliği tercihi yapmak. Yeni başlayanlarda iki ayağın yere değmesi tavsiye edilir. CESUR OLUN;

Motosiklet kullanmak bir yaşam biçimidir. Kadın motosiklet kullanıcısı olmak ayrı- calıktır. Sabrı, özgüveni ve anlayışı öğretir. Yargılarınızdan kurtulmaya ve odağınızı arttırmanıza yardımcı olur. Unutmayın motosiklet özgürlüktür.

 
Etiketler: Örgülü, Saçlarım, ve, İki, Tekerim, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı