Haber
06 Ağustos 2014 - Çarşamba 13:19 Bu haber 10705 kez okundu
 
Özlem Savaş: "Çok şık, aykırı ve çılgın bir tarz."
“ Of’lu Hocanın Şifresi” nin çekimlerine gitmeden önce a2teker Dergisine zaman ayıran Özlem Savaş’la motosiklet üzerine sohbet ettik.
Moto-Haber Haberi
Özlem Savaş:

 

a2teker: Motosikleti seviyor musunuz? Eğer yanıtınız evetse bunun sebebi nedir?

Özlem Savaş: Motosiklet sevilmez mi? Tabii seviyorum. Benim için özgürlüğü, maceraperest, özgür bir ruhları ifade ediyor. Ayrıca çok havalı :) Motosikletlerin havasından çok motosiklet kullanıcılarının giyimleri, taktıkları kasklarla birlikte diğer aksesuarları. Çok şık, aykırı ve çılgın bir tarz. Motosiklet aynı zaman da cesaret benim için.

a2teker: Motosiklet kullanıyor musunuz? Heyecan ve adrenalini sever misiniz?

Özlem Savaş: Ne yazık ki bilmiyorum. Bir ara kullanmayı öğrenmeyi çok istemiştim. Ama kullanmayı arzuladığım dönemde olan ve birçok değerli insanımızı kaybettiğimiz kazalar beni korkuttu. Öğrenmekten vazgeçtim.

Türkiye’de motosiklete ve motosikletçiye gereken önemin verilmediğini düşünüyorum.

Motosiklet kültürü sosyal yaşam tarzıdır. Henüz ülkemizde bu kültür oluşmadı. Diğer sürücülerin, motosikletten hoşlanmayanların saygısı ile oluşacağını düşünüyorum.

a2teker: Motosiklet ile ilgili bir anınızı bizimle paylaşır mısınız?
Özlem Savaş: Babam rahatsızlığından dolayı Cerrahpaşa’da yatıyordu. Çengelköy’de oturuyorum. Motosikletli arkadaşım “Ben götüreyim seni” dedi. “Tamam” dedim. Çengelköy’den Cerrahpaşa’ya uzun bir yolculuk yaptık. Artçı olmanın aslında ne kadar zor olduğunu o gün öğrendim. :) O kadar kasılmışım, o kadar rüzgar yemişim ki iki gün kendime gelemedim.


a2teker: Bir sanatçı olarak motosiklet sevenlere tavsiyeleriniz nelerdir?

Özlem Savaş: Türkiye’de motosiklete ve motosikletçiye gereken önemin verilmediğini düşünüyorum. Motosiklet kültürü sosyal yaşam tarzıdır. Henüz ülkemizde bu kültür oluşmadı. Diğer sürücülerin, motosikletten hoşlanmayanların saygısı ile oluşacağını düşünüyorum.

Bundan dolayı kullanıcıların tam korumalı ola çıkmalarını kendilerini ve sevdiklerini korumalarını, çok dikkatli olmalarını istiyorum.

a2teker: Motosiklet kullanmıyorsunuz, yaptığınız başka bir spor var mı?


Özlem Savaş: Yüzmeyi çok severim. Tempolu yürüyüş yaparım, çok severim. Spor sayılmasa da sauna vazgeçemediklerim arasındadır.:)

a2teker: Gelecek dönemde yeni projelere imza atacak mısınız? Bu projeler nelerdir?

Özlem Savaş: Önümde Trabzon ve Mersin’de çekilecek olan iki tane sinema filmi projesi var. Bunun yanı sıra yeni sezonda bir dizi ile ekranlarda olacağım, sürpriz olsun bu da :)

Aynı zamanda güzel bir single hazırlığımız var, hızla devam ediyor.


a2teker: Eklemek istedikleriniz....

Özlem Savaş: Tüm motosiklet kullanıcılarını cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum ve kazasız belasız sürüşler diliyorum. :)

Özlem Savaş Kimdir?:
İstanbul Emirgan' da doğan, Özlem Savaş Şişli Terakki lisesi mezunudur. Lisede Matematik ve Fizik dallarında TÜBİTAK ödülü kazandı. Akabinde Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü bitirdi.Üniversiteden sonra tek isteği oyuncu olmaktı. Şehir tiyatrolarına başvurarak ilk adımı attı. Ardından dizi ve film projelerinde yer almıştır.

Özlem Savaş, İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda, Bir Yalan Çemberi, Çıplak Ayak, Ağır Roman, Kaç Baba Kaç, Gecenin Kulları gibi oyunlarda rol aldı. Salıncakta Üç Kişi, Uçurtmayı Vurmasınlar, Küçük ve Sonsuz Yürek, Umut Hep Vardı, Manisa Tarzanı, Sekizinci Saat , Cinayet Masası, Abuzer Kadayıf, Hicran Sokağı, Avanak Kuzenler, İki Kafadar Chinese Connection adlı sinema filmelerinde de rol almıştır

Kaynak: Editör:
Etiketler: “, Of’lu, Hocanın, Şifresi”, nin, çekimlerine, gitmeden, önce, a2teker, Dergisin
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Özlem Savaş:
Özlem Savaş:
Özlem Savaş:
Özlem Savaş:
Özlem Savaş:
Yorumlar
Haber Yazılımı