Haber
13 Nisan 2015 - Pazartesi 12:29 Bu haber 3011 kez okundu
 
Motosiklet mi sürüyorsunuz? O halde siz bir 'kötü kız'sınız.
Çok mu yemek yiyorsunuz? Motosiklet mi sürüyorsunuz? Parkta sevgilinizle mi dolaşıyorsunuz? O halde siz bir 'kötü kız'sınız... Hindistan'da bir grup genç kadın, toplumun kadınlar üzerindeki baskısını hazırladıkları 'Kötü kız' posteriyle afişe ediyor.
Moto-Haber Haberi
Motosiklet mi sürüyorsunuz? O halde siz bir 'kötü kız'sınız.

Hint öğrencilerin hazırladığı poster, ülkeleri Hindistan’da kadınolmanın, hele hele genç bir kadın olmanın ne kadar zor olduğunu esprili bir dille anlatıyor. Afişlerde 12 ayrı görselde genç kız figürleri çok yemek yerken, dışarıda saçları açık gezerken, motora binerken, porno izlerken, sigara ve içki içerken, hamur işi yapmayı beceremezken görülüyor. 

Srishti Sanat, Tasarım ve Teknoloji Bölümü’nden öğrencilerin tasarladığı ‘Bad Girl’ (Kötü Kız) adlı posterin ilhamı ise 1980’lerde ülkede gündemde olan ‘İdeal Erkek Çocuk - İyi Alışkanlıklar’ adlı bir poster. Bu posterde genç bir Hint erkek dua eder, günlük olarak yıkanır, düzenli olarak dişlerini fırçalar ve anne babasına saygılı davranırken görülüyordu. 

Projeye asistanlık eden öğretim görevlisi Alison Byres “Görünen o ki mükemmel kız olmak için yapabileceğiniz bir şey yok çünkü zaten kadın olmanın kendisi başlı başına bir problem” diyor. Posterin arkasında ise ‘kötü bir kızın’ sahip olduğu objeler yer alıyor: Bira, sigara, topuklu ayakkabı, destekli sutyen, kondom, şort, telefon ve ruj. Mizahi poster, kadınların toplumsal olarak yoğun baskı altında olduğu, tecavüz ve kadın cinayeti vakalarının dinmediği ülkede genç bir kadın olmanın ne kadar zor olduğunu da işaret ediyor adeta... (The Daily Telegraph)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çok, mu, yemek, yiyorsunuz, Motosiklet, mi, sürüyorsunuz, Parkta, sevgilinizle,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Motosiklet mi sürüyorsunuz? O halde siz bir 'kötü kız'sınız.
Yorumlar
Haber Yazılımı