Haber
29 Temmuz 2016 - Cuma 09:30 Bu haber 2472 kez okundu
 
Milli motosikletçi Sofuoğlu: Avrupa'da reisicumhura nasıl sahip çıktığımızı anlattım
Milli motosikletçi Sofuoğlu, "Avrupa'da birçok kişi Türkiye'da neler olup bittiğini soruyorlardı. Ben de vatanımıza, Reisicumhura nasıl sahip çıktığımızı anlattım. Allah hepinizden razı olsun." dedi.
Moto-Haber Haberi
Milli motosikletçi Sofuoğlu: Avrupa'da reisicumhura nasıl sahip çıktığımızı anlattım

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı Sakarya'da "demokrasi nöbeti" tutan vatandaşlara hitap eden milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, "Avrupa'da birçok kişi ve özellikle takım arkadaşlarım Türkiye'da neler olup bittiğini bana merakla soruyorlardı. Ben de gururla vatanımıza, Reisicumhura nasıl sahip çıktığımızı anlattım. Allah hepinizden razı olsun. Asılkahramanlar 15 Temmuz gecesi sokaklara çıkanlardır." dedi.

Sofuoğlu, Demokrasi Meydanı'nda nöbet tutan vatandaşları platforma çıkardığı motosikletiyle selamladı. Burada vatandaşlara seslenen Sofuoğlu, dünyanın birçok ülkesinde yaşadığını ancak hiçbir zaman Sakarya'dan vazgeçmediğini söyledi.

"Sakaryalı olmaktan gurur duyuyorum"

Hainlerin darbe girişimi yaptığı gece Sakarya'da olduğunu dile getiren Sofuoğlu, "Cumhurbaşkanımızın 'Meydanlara çıkın' çağrısından sonra ben de hemen meydanlara çıktım. Sakarya Valiliğine gittiğimde Sakaryalı hemşehrilerimin orada gözünü kırpmadan canını feda edeceklerini gördüm. Reisicumhur Sakarya'ya geldiğinde 'Sakarya Anadolu'nun saf çocuğu' demişti. İşte Sakarya böyle bir yer. Ben de Sakaryalı olmaktan gurur duyuyorum" diye konuştu.

İki gün önce Avrupa'da olduğunu ve sezonun devam ettiğini ifade eden Sofuoğlu, burada testlere katıldığını ifade etti. Sofuoğlu, "Avrupa'da birçok kişi ve özellikle takım arkadaşlarım Türkiye'da neler olup bittiğini bana merakla soruyorlardı. Ben de gururla vatanımıza, Reisicumhura nasıl sahip çıktığımızı anlattım. Allah hepinizden razı olsun. Asıl kahramanlar 15 Temmuz gecesi sokaklara çıkanlardır." ifadesine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milli, motosikletçi, Sofuoğlu:, Avrupa'da, reisicumhura, nasıl, sahip, çıktığımızı, anlattım,
Yorumlar
Haber Yazılımı