Haber
09 Nisan 2016 - Cumartesi 19:25 Bu haber 2597 kez okundu
 
Kenan Sofuoğlu: Hollanda'da çifte heyecan yaşayacağım
Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın Hollanda yarışında yeniden baba olmanın heyecanı yaşayacak.
Moto-Haber Haberi
Kenan Sofuoğlu: Hollanda'da çifte heyecan yaşayacağım

Dünya Supersport Şampiyonası'nda yer alan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, sezonun 4. koşusu Hollanda yarışında, ikinci kez baba olmanın heyecanıyla mücadele edecek.

Kenan Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Dünya Supersport Şampiyonası'nda 3 yarışın geride kaldığını söyledi. Şampiyonada 45 puanla ikinci sırada yer alan Kenan Sofuoğlu, bu sezon diğer yılların aksine şampiyonların kullanmasına izin verilen 1 numarayla mücadele ettiğini anlattı.

Sofuoğlu, "Sezona bir numara olarak başlamak dezavantaj çünkü bütün pilotların hedefi bir numaraya ulaşmak. Zaten bir numara olan sporcununki ise bunu korumak. Korumak ulaşmaktan daha zordur." dedi 

Julia Looman Sofuoğlu ile ilk çocukları Hamza'yı, kan hastalığından kaybettiklerini hatırlatan milli sporcu, "Hala bunun neden olduğunu soran insanlar var. Bu hastalık, anne ve babanın genlerinden gelen bir sorunla alakalı. Sezonun 4. yarışı olan Hollanda'da çifte heyecan yaşayacağım. İkinci çocuğumuzun doğumu, Hollanda yarışından iki gün sonra gözüküyor. Rabbim güzel bir yarış nasip ederse, hemen ertesi gün hastaneye gidip bir hafta kalacağız." ifadelerini kullandı.

"En büyük isteğim genç sporculara destek olmak" 

Kenan Sofuoğlu, sporu bıraktıktan sonra genç sporcuları desteklemek istediğini belirtti.

Spora faydalı olacak ne varsa yapmak istediğini anlatan Sofuoğlu, "Futbol basketbol gibi branşlardaki sporcuların hepsinin büyükleri, ağabeyleri var ama motor sporlarında hala biraz sıkıntı bulunuyor. Ben gerek tecrübelerimle gerek maddi imkanlarla destek olmak istiyorum." ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kenan, Sofuoğlu:, Hollanda'da, çifte, heyecan, yaşayacağım,
Yorumlar
Haber Yazılımı