Haber
16 Aralık 2015 - Çarşamba 11:24 Bu haber 16636 kez okundu
 
İki Teker İçin Mini Garaj
Göz nuru motosikletini nasıl daha güvenli koruyabilirim fikri ortaya kullanışlı bir ürün çıkardı; Motokabin
Moto-Haber Haberi
İki Teker İçin Mini Garaj

Antalyalı motosiklet tutkunu ve Türkchopper üyesi Cengiz Sarıaslan, kendi motoru için düşündüğü motokabin tasarımı zaman içinde geliştirip yurtdışına ihraç etmeye hazırlanıyor.

 

Antalya iklimine çare olarak kendi tasarladığı, aşırı yağmur, güneş ve rutubete karşı dayanıklı motosiklet koruma kabinlerini arkadaş çevresinden gelen ısrarlarla önce eşe dosta, şimdi de yurtdışına yollamaya başlıyor. Tamamen yerli bir fikir ve üretimle işe başlayan Cengiz Sarıaslan, kullandığı malzemenin kalitesi ve her tarz motosiklete uygunluğundan dolayı çok talep aldığını belirtiyor.

 

“Türkchopper ailesi üyesiyim”

 

Cengiz Sarıaslan motosiklet aşkını anlatırken aile içinde bu işe sevdalı kişilerden örnek aldığını belirtiyor. “Bende motosiklet tutkusu 11 yaşında başladı. Babamdan habersiz kuzenlerimin mobiletlerine binerdim. Okul harçlıkları ve okuldan sonraki vakitlerinde çalışıyordum oradan kazandıklarımdan biriktirerek kendime ait bir mobiletim oldu. Tabi liseye geldik o zamana kadar. Sonrasında vitesli motosikletler derken şimdi crusier bir motosikletim var. Eşim karşıydı motora ama şimdi motorla uzun mesafelere giderken eşim benden önce hazırlanıyor. Bunu da üyesi olduğum ve benim ikinci ailem olan Türkchopper’a borçluyum.

 

 

“Aklınız geride kalmasın”

 

Daha önce imal ettiği ürünleri geliştirip, suya dayanıklı polyester kaplamalı tabanla destekleyerek, kabin üzerini UV ışınlarına karşı da koruma sağlayan jelcod kaplamayla parlatıyor. Her noktasında yüzde yüz yerli malzeme kullandığının özellikle altını çizen Sarıaslan, bu ürünlerini özellikle kapalı garajı olmayan motosiklet tutkunlarını düşünerek imal ettiklerini belirtiyor.

 

Motokabin imalathanesinde şu anda 10 kişi çalışıyor. Türkiye genelinde çalışanların baktıkları aileleri ve ham madde aldığım yerlerdeki ticaret hacmini hesapladığımızda yaklaşık 1500 kişinin üstünde insana ekmek çıkıyor. Benim gibi küçük üreticiler olursa ülke ekonomisine ve birçok iş sıkıntısı çeken arkadaşlara iş ortamı sağlamış oluyoruz.

 

Talepler hızla artıyor

 

Yurtdışından da motorcuların ilgisini çeken motokabin, siparişlerine bir iki hafta gibi vadeli tarihler veriyor. Cengiz Sarıaslan; Rusya, Belçika, Hollanda, Almanya, Dubai, İsveç ve Norveç gibi ülkelerden talepler geldiğini ve üretimi hızlandırdıklarını açıklıyor.

“Kapat, rahat et!”

 

- Motorunuzu her türlü dış etkenlerden korumak başta olmak üzere yağmur, kar, güneş, fırtına gibi tüm hava koşullarından oluşabilecek hasar ve riskleri ortadan kaldırır.

- Motorunuzu çalınmadan ve her türlü kötü niyetli hareketlerden korur.

- Motorunuzu çarpma ve devrilmelerden korur.

- Kedi, köpek gibi sokak hayvanlarından motorunuzu korur.

- Motosikletinizin ve beraberinde onunla ilgili tüm alet edevat, ekipman, kask, mont vb eşyalarınızın tamamının bir arada ve güvenli bir şekilde durması için tasarlanmış bir garajdır.

- Motorunuzdan uzun süre ayrı kalmanız gerektiğinde, motosiklet garajınızın içindeki elektrik prizi sayesinde akünüzü şarj edebilir ve gönül rahatlığı ile tatilinize devam edebilirsiniz.

- Çok değer verdiğiniz motosikletinizi korumak adına, özel üretim motosiklet garajı her türlü marka ve tip motorlar için yeterlidir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Göz, nuru, motosikletini, nasıl, daha, güvenli, koruyabilirim, fikri, ortaya, ku
Yorumlar
Haber Yazılımı