Haber
16 Aralık 2015 - Çarşamba 16:09 Bu haber 4217 kez okundu
 
“Çocuklar ölmesin Şeker de yiyebilsin”
Budapeşte-Bamako rallisinde Afrika’ya yardım için gaz açacaklar!
Moto-Haber Haberi
“Çocuklar ölmesin Şeker de yiyebilsin”

2005 yılından bu yana yılda bir kez düzenlenen Budapeşte – Bamako (B2B) Rallisine 2015’te 46 ülkeden 450 takım katıldı. 2015 Ocak ayında 10. yılını kutlayan B2B’ye, 2016 Ocak ayında ilk defa Türkiye’den de motosiklet sınıfında katılım olacak!

 

2adventureriders, 15 ve 31 Ocak 2016 tarihleri arasında, Budapeşte – Bamako Rallisi macera kategorisi için Türkiye’den Akdeniz Üniversitesi araştırma görevlisi Erhan Pişkin ve Avukat Alper Günay ikilisinden oluşan takım iki motosiklet (Yamaha Tenere XT 660 Z ile Honda CRF 250 L) ile yola çıkacak. Asya, Avrupa ve Afrika kıtaları olmak üzere üç kıtada sürecek. 

 

Budapeşte-Bamako rallisi, 2009 yılından itibaren güvenlik gerekçesi ile Güney Amerika’da düzenlenmeye başlayan Dakar rallisinin amatör versiyonu olarak kabul ediliyor ve çeşitli araç sınıflarının katılımıyla düzenleniyor. Yaklaşık 9.000 km sürecek yarış boyunca katılımcılar zorlu arazi koşullarının dışında, farklı iklim koşulları ile de mücadele etmek zorunda kalacak. 

B2B Ralli’nin kuşkusuz en önemli amacı, Afrika’daki yerli halka her yıl tonlarca yardım malzemesi ulaştırmasıdır. Buna bağlı olarak katılımcılar, Afrika için kendi belirleyecekleri bir yardım malzemesini tedarik ederek varış noktasına ulaştırıyor. Bunun dışında bitiş çizgisi ile birlikte aracını Mali’nin başkenti Bamako’da bırakarak istediği (okul, hastane, vb.) bir yere bağışlayan kişiler ve gruplar da bulunmaktadır.

 

Erhan Pişkin: 30 yaşında ve Antalya’da yaşamaktadır. Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü’nde akademisyen olarak görev yapıyor. Uzun yıllardır motosiklet sürüyor ve yurt dışı seyahatlerinde çok tecrübesi var. Son gezisinde Orta ve Doğu Avrupa’yı motosikletiyle turladı. Motosiklet tutkusunun yanı sıra bisiklet ve amatör fotoğrafçılık ile ilgileniyor.

 

Alper Günay: 36 yaşında ve kendisine ait bir hukuk bürosunda avukatlık mesleğini icra ediyor. Motosikleti ile uzun yıllardan bu yana geziler yapmakta, özellikle de uzun ve zorlu arazi sürüşlerinde deneyimli bir motorcu. Bunun yanı sıra dağcılık, fotoğrafçılık ve bisiklet sporuyla da ilgilenmektedir.

 

Erhan ve Alper bu yolda geri dönüşleri olmadığını belirterek kısa bir zaman kalmasına rağmen destek beklediklerini önemle belirterek şunları söylüyorlar: “Bizi takip ederek bu maceraya ve Afrika’nın makûs talihini değiştirmeye ortak olun! Sevgili arkadaşlar, Ocak 2016'da katılacağımız Budapest-Bamako Rally için hazırlıklarımız devam etmektedir. Bu organizasyona katılmamızın temel amacı dünyanın en fakir coğrafyasında yaşayan insanlara ufak da olsa yardım yapabilme isteğidir. Ancak birçok ilgili firma ile görüşmemize rağmen en ufak bir destek bulamadık. Bu konuda her türlü yardıma ihtiyacımız vardır. Tavsiyeleriniz, referanslarınız ve yardımlarınız bizim için çok değerlidir!”

 

 

AFRİKA'NIN TRAJEDİSİ
Afrika'da her 45 saniyede bir çocuk sıtma nedeniyle yaşamını yitiriyor.
2adventureriders ve Budapeşte - Bamako Ralli aracılığı ile Afrika'daki çocuk ölümlerini azaltabilir ve birçok yaşam kurtarabilirsiniz!

 

 

 

http://2adventureriders.com/budapestbamako-rally/

Kaynak: Editör:
Etiketler: BudapeşteBamako, rallisinde, Afrika’ya, yardım, için, gaz, açacaklar
Yorumlar
Haber Yazılımı